Šiauliuose vyks Ingos Radavičienės fotografijų paroda

 Šiauliuose vyks Ingos Radavičienės fotografijų paroda

Projektai, renginiai

Gegužės 6 dieną, 17. 30 val. Vytauto g. 84 Šiaulių akademijos Informacijos centre vyks Ingos Radavičienės fotografijų paroda “Čia laikas sustoja ir nieko neskauda” . Tai antroji Ingos paroda ir tęstinis festivalio „Žalias ošas” vyksiančio birželio 19 dieną Klaipėdoje, renginys.

Parodoje eksponuojama 24 autorės fotografijos.
Parodos kuratorius - Martynas Jankevičius.
Atidarymo metu gros ir dainuos Jonas Baltokas ir "Jie du".
Paroda veiks nuo gegužės 6 d. iki birželio 10 d.

Visus šiuos žmones sieja bendra idėja, noras kurti, meilė muzikai, fotografijai ir poezijai- iš šios kūrybinės sąjungos ir gimė “Balto sodo” organizacija.

Autorė kviečia parodos dalyvius prisijungti prie kūrybos ir paremti šiuo įtemtu laikotarpiu dvi atlikėjų grupes iš Ukrainos. Lėšos reikalingos kelionės išlaidoms į “Žalio ošo” festivalį padengti.
Parodos metu bus organizuojamas ir aukcionas.

Daugiau informacijos:
Очеретяний кіт ir BeTwins dvi ukrainiečių grupės rengia muzikinį turą Lietuvoje nuo 2022 m. birželio 13 d. iki liepos 10d.
Informacija apie koncertus: https://osas.lt/lt/muzikinis-turas ir žinutėse prie renginio

Daugiau informacijos ir muzika:
https://osas.lt/lt/2022-zalias-osas/muzika/betwins
https://osas.lt/lt/2022-zalias-osas/muzika/oceretanij-kit

LAVIRUOTI ANT HORIZONTO LYNO. Ingos Radavičienės fotografijos paroda

Inga – drąsi ir be galo gyvybinga asmenybė, kuri savyje sėkmingai derina veiklumą ir meditaciją, komunikabilumą ir vienišystę.

Ingos įsižiūrėjimo, įsijautimo į gamtą aplinka tai jos šeimos sodyba netoli Šiaulių. Ingos ir Egidijaus rankomis išpuoselėta atoki erdvė, kuri per ritualines šventes virsta besijuokiančių laimingų žmonių buveine, o šiaip eilinę metų dieną – tai ramybės, buvimo savimi ir su savimi oazė.

Į šią tylos oazę mes galime patekti tik per Ingos pasiūlytą mums langelį – jos fotografiją.

Fotografija pripildyta gamtos alsavimo ir žmogiškojo žvilgsnio, santykio su žemės Motulės mums dovanojamais sąmonės srauto fiksažais.

Ingos fotografinėje kompozicijoje beveik visada yra horizontas, pusiausvyros linija, kuri svarstyklių nenusveria nei vieną, nei į kitą pusę. Jos stabilumo ir pasitikėjimo likimu priežastis, matyt, yra prigimtinės savybės, kurios leidžia Ingai atsiverti pasauliui ne tik kaip įdomiai pašnekovei, renginių organizatorei, vaikų svajonių išpildytojai, bet ir kaip individualiai kūrėjai, keliaujančiai tam tikru, tik jai vienai suprantamu ir būdingu keliu.

Žiūrovų mintys tebūnie panardintos į Ingos sugautus saulėtekius ir mėnultekius, kaip ji sako.

Vanduo, sušalę žolynai, voratinkliai, akmenys, dangus, tiltas, grafinis katino siluetas, jos pačios pėdos, - viskas nuspalvinta nykstančios raudonos spalvos deriniais. Net, regis, saldu burnoje nuo džiaugsmo, kad pavyko nufotografuoti šviesos ir tamsos persiliejimą, oro virptelėjimą, vėją, kuris šiandien toli, už septynių kalnų, už septynių pievų.

Nes viskas, o viskas, taip skausmingai laikina ir taip didingai amžina. Deja.

2022 03 21
Sondra Simana

Sodyba, kurioje dažnai būnu, tai atskiras pasaulis, kuris prasideda tik į ją įžengus. Pabėgusi nuo miesto šurmulio, jaučiuosi, lyg papulčiau į kitą dimensiją. Tai - mano pasaulis ir mano laikas, su visais padūmavusiais rūkais, magiškais saulėtekiais, juodais katinais, su gervių klyksmais ir lakštingalų ulbavimais. Tai laikas, kai alpėji nuo alyvų ir jazminų dvelksmo pavasarį ir šimtamečių liepų žiedų skleidžiamo saldumo, kuriuo kvepia persisunkęs visutėlis oras tyliais vasaros vakarais. Tai laikas, kai iš rūko kyla mėnulio pilnuma ir savo magišku švytėjimu pasidabruoja kiekvieną lapelį. Tai laikas, kai voratinkliuose sužimba įstrigusi rasa... O tu tik viską stebi, įkvepi ir iškvepi - tiesiog kvėpuoji, virpi nuo paprasto pajautimo ir buvimo. Tai laikas, kuris akimirkai sustoja...

Su meile, Inga

Sausainiukai:

Svetainės baltassodas.lt funkcionalumui mes naudojame "Sausainukus". Tu gali pats nuspręsti leisti naudoti juos ar ne.